12 cze, 15

Rajd Rodzinny Śladami Zabytków Gminy Dobra

proautoAktualności

 

24 maja 2015 na terenie sportowo-rekreacyjnym „Mierzynianka” w Szczecinie odbył się Rajd Rodzinny Śladami Zabytków Gminy Dobra.

Zabawa była udana, pogoda dopisała. Wszyscy uczestnicy przejechali całą trasę, ale nie wszystkim udało się odpowiedzieć na postawione pytania. No cóż, nikt nie mówił że będzie łatwo :)). Trasa liczyła 71,5 km i jak większość uczestników stwierdziła – prowadziła po ciekawych miejscach. Dodatkowe zadania i próby również przyniosły wiele emocji. Nie codziennie przecież można odbyć Próbę Stewarta (samochód z talerzem i piłeczką na masce) pod okiem czterokrotnego Mistrza Polski w wyścigach samochodowych. Nie na co dzień można zobaczyć jak wyglądały bunkry z okresu wojny i ich wyposażenie, czy też zająć miejsce za kierownicą zabytkowych pojazdów wojskowych. A na pewno nie możemy codziennie podziwiać przyrody w pełnej i tak pięknej, rozkwitającej formie.

Na mecie na wszystkich uczestników i odwiedzających teren Mierzynianki czekały atrakcje w postaci symulatorów jazdy 3D i możliwości jazdy w alkogoglach, symulatora pasów bezpieczeństwa udostępnionych przez Żandarmerię Wojskową, pokazów udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowników WOPR, pokazu sprzętu ratowniczego i gaśniczego wystawionego przez OSP w Dobrej. Na młodszych czekały gry i zabawy oraz dmuchane zamki, a na wszystkich świeża i pachnąca kawa. Finałem całego dnia było wręczenie najlepszym załogom pamiątkowych medali, dyplomów i pucharów. Uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody w postaci markowej odzieży, olejów i kosmetyków samochodowych.

 

Verified by MonsterInsights