4Team logo v1 300x300 1 - 4TEAM

Jesteśmy częścią grupy 4TEAM.

4TEAM Sp. z o.o. to ogólnopolski lider w obszarze olejów i smarów. Profil działalności spółki to handel, dystrybucja, produkcja i usługi bezpośrednie. Spółka powstała na skutek partnerskiej współpracy Etoll, Proauto. Maxol i KAZ Dystrybucja, spółek o kilkunastoletniej tradycji i o ugruntowanej pozycji na rynku. Partnerem spółki jest również DIVERSA. Siedziba spółki mieści się w Strzelinie, a dzięki 13 Centrom Dystrybucji zapewniamy pełne obłożenie geograficzne i obsługę Klientów w całej Polsce. Klienci oraz światowe i krajowe koncerny widzą w nas wiarygodnego partnera, a dzięki profesjonalizmowi, wspólnym synergiom i efektowi skali, doprowadziliśmy to przedsięwzięcie do pierwszej pozycji rynkowej firm olejowych w Polsce.

Obszar działania

Dystrybucja

działalność spółki skoncentrowana jest na handlu hurtowym i detalicznym olejami i smarami ropopochodnymi, płynami eksploatacyjnymi oraz chemią i akcesoriami samochodowymi. Zaopatrujemy hurt, podhurt, sklepy motoryzacyjne i przemysłowe, stacje paliw i kontroli pojazdów, warsztaty, transport i rolnictwo. Samodzielnie w ramach 4Team lub poprzez spółki-wspólników, jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem najbardziej znanych i prestiżowych marek olejowych, takich jak Lotos, BP, Castrol, Texaco, Total i Elf. W ofercie posiadamy również inne marki, jak np. Mobil, Shell, Orlen, Silesia/Avia, Boryszew czy Organika.

Produkcja

posiadamy własne linie rozlewcze do produkcji i konfekcji oraz własne zaplecza magazynowe dla półproduktów i produktów gotowych.

Usługi bezpośrednie

w ramach wydzielonych struktur, świadczymy usługi dla przemysłu oraz dla żeglugi. W przemyśle zapewniamy najwyższą jakość w gospodarce smarowej i gwarantujemy najwyższe kwalifikacje. W żegludze dostarczamy oleje smarowe na statki pełnomorskie, promy i inne jednostki pływające i obsługujemy żeglugę morską i śródlądową.

Posiadamy własną, nowoczesną logistykę transportową i magazynową, dzięki czemu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby każdego Klienta – bez górnych ograniczeń ilościowych, a dzięki ogólnopolskiej sieci, zapewniamy pełne pokrycie w kraju oraz szybką i skuteczną dystrybucję w atrakcyjnym parametrze cenowym i bez względu na stopień złożoności zamówienia, dając pełną gwarancję terminowości i jakości dostaw. Uruchomiliśmy także skład podatkowy, który umożliwia sprzedaż wyrobów olejowych w procedurze zawieszonej akcyzy.

Historia

Historię spółki należy rozpatrywać w kontekście powstania spółek wspólników (założycieli), z których każdy ma ponad dwudziestoletni staż na rynku: Berda z 20-letnim doświadczeniem, Etoll założony w 1990 roku, Proauto w 1995 roku, z kolei Team Oil to spółka powstała na skutek połączenia w 2012 roku dwóch spółek: Kaz (założonej w 1990 roku) i Maxol (w 1992 roku).
Sama spółka 4Team jest nowym graczem na rynku, ale doświadczenie zespołów, spółek-założycieli, ugruntowana pozycja na rynku i nowe, dynamiczne spojrzenie rynkowe, produktowe i usługowe, tworzą dziś przedsięwzięcie pierwszego sortu, mającego za cel jeszcze dalsze ugruntowanie swej pozycji i dokonującego już dziś trwałych zmian na rynku w Polsce.

Misja

Od początku dbamy o budowanie wartości spółki, opierając nasze usługi i produkty o ich najwyższy możliwy poziom. Nie prowadzimy działalności w segmencie produktów i usług o niższej jakości. 4Team jest spółką w segmencie premium, taki też cel przyświeca nam przy wyborze dostawców i partnerów naszej firmy, tak właśnie pozycjonujemy naszą ofertę i tym również kierowaliśmy się tworząc struktury spółki, jak również własne marki – Proxo i Quator, oparte na kryterium najwyższej jakości. Jakość, profesjonalizm, szybkość w działaniu oraz właściwe reagowanie na potrzeby Klientów są od samego początku wizytówką firmy.

Znaki towarowe

Proxo i Quator: marki w segmencie premium. Cel nasz to dalsze udoskonalanie jakości obsługi naszych Klientów i dalsze umocnienie pozycji lidera w Polsce. Spółka wciąż wprowadza na rynek nowe produkty, oparte na najwyższej jakości i uznaniu Klienta marki Proxo i Quator.

4TEAM

Verified by MonsterInsights