stacja wymiany olejów, dystrybucja smarów, myjnia

Proauto

„PROAUTO” rozpoczęło działalność 1 marca 1995 r. od uruchomienia myjni samochodowej przy ul. Kruszwickiej 4 w Szczecinie. Myjnia działa do dziś ciesząc się dużą renomą. Obok myjni powstała pierwsza w Szczecinie, profesjonalna stacja wymiany olejów CASTROL. W 1996 r. rozpoczęliśmy sprzedaż olejów smarowych, a w 2002 r. działalność hurtową przenieśliśmy do obiektu przy ul. Łukasińskiego 134 w Szczecinie. Specjalizujemy się głównie w olejach i smarach, ale w naszej ofercie znajdują się wszelkie płyny eksploatacyjne, kosmetyki i chemia samochodowa, akcesoria i wiele innych. Od 1997 r. jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem CASTROLA. 1 stycznia 2002 zostaliśmy jedynym dystrybutorem tradycyjnym Castrola w woj. zachodniopomorskim. Obecnie jesteśmy jednym z czterech dystrybutorów tradycyjnych w Polsce.


W zakresie płynów eksploatacyjnych, chemii samochodowej, narzędzi, kosmetyków samochodowych reprezentujemy w naszym regionie Organikę Łódź, Melle, Parys, CID Lines i innych ważnych producentów i importerów.

Nasza historia

Rozpoczęcie działaności

1995

Uruchomienie myjni samochodoej

Sprzedaż olejów

1996

Rozpoczęcie sprzedaży olejów

Nowy oddział

2002

Otworzenie nowego oddziału w Koszalinie

Rozszerzenie dystrybucji

2021

Autoryzowana dystrybucja produktów smarnych SHELL

Od początku, przy wyborze dostawców, partnerów naszej firmy kierowaliśmy się kryterium najwyższej jakości produktów. 1 kwietnia 2002 r. rozpoczęliśmy współpracę z RAFINERIĄ GDAŃSKĄ (obecnie Lotos Oil S.A.), powszechnie uznawanej za największego i najbardziej uznanego producenta olejów smarowych w Polsce, a od 2021 roku autoryzowaną dystrybucję rozszerzyliśmy o produkty smarne SHELL.

W lutym 2002 roku otworzyliśmy oddział w Koszalinie, celem obsługi klientów ze Środkowego Pomorza. Od 2005 roku nasz oddział mieści się przy ul. Mieszka I-go 24.

W roku 2004 uruchomiliśmy w Szczecinie skład podatkowy, który umożliwia sprzedaż wyrobów olejowych w procedurze zawieszonej akcyzy lub procedurze zwolnienia.
Dla klientów detalicznych kupujących produkty bezpośrednio w siedzibie firmy uruchomiliśmy stację obsługi, w której zakupiony olej silnikowy może być wymieniony na miejscu przez naszych fachowców. Ponadto warsztat zajmuje się wymianą pozostałych olejów i płynów oraz innych materiałów eksploatacyjnych w samochodach osobowych (szczegóły, patrz zakładka „stacja obsługi”). Dla wygody klientów umożliwiliśmy również, możliwość rezerwacji godziny obsługi przez Internet.

W zakresie zaopatrzenia hurtowego obsługujemy obecnie klientów z rynku detalicznego tj. sklepy, warsztaty, stacje paliw, a ponadto zakłady przemysłowe, stocznie, elektrownie, rolnictwo, żeglugę, transport samochodowy i kolejowy. Posiadamy własną, profesjonalną cysternę, umożliwiającą jednorazowe dostawy nawet 20 ton produktów.

Nasi partnerzy

partnerzy - O proauto

O proauto

Verified by MonsterInsights