12 sie, 21

Marka oleju silnikowego – dlaczego warto zwracać na nią uwagę?

proautoBlog

Olej jest jednym z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w silniku spalinowym. To od niego zależy zmniejszenie współczynnika tarcia elementów składowych jednostki napędowej. Złej jakości płyn doprowadza do poważnych uszkodzeń nie tylko skrzyni biegów, ale i silnika. Dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na markę, bo to gwarantuje utrzymanie części auta w należytej czystości.

Marka oleju silnikowego – niezawodna jazda

Podczas zakupu oleju silnikowego zastanawiamy się wielokrotne, jaki produkt wybrać. Oczywiście nie ma na to złotego środka, ale zawsze powinniśmy kierować się jego jakością. Jeśli mamy samochód kupiony w salonie to musimy wlewać płyn, który wpisany jest w książeczce serwisowej, ponieważ auto jest na gwarancji. Problem jest, gdy nabędziemy używany pojazd, bo nie mamy pewności, jakiego używał poprzedni właściciel. Często jednak poszukujemy najtańszego produktu, co jest oczywiście dużym błędem. Powinniśmy wiedzieć, że marka znana na całym świecie, nie może sobie pozwolić na produkowanie złej jakości oleju. Dlatego kupując produkt, mamy gwarancję niezawodnej jazdy i uniknięcia kosztownych napraw silnika. 

Cenione marki oleju silnikowego

Cenimy marki oleju silnikowego m.in. za wytrzymałość, ochronę podzespołów, technologię. Firma PROAUTO od wielu lat zaopatruje rynek hurtowy i detaliczny w najwyższej jakości płyny, znanych marek takich jak Castrol, Lotos, Shell, Quator, Aral, BP. Kupując więc produkt od jednej z nich, mamy zapewnioną natychmiastową ochronę silnika, od momentu jego uruchomienia. Zastosowana w produktach technologia wytwarza warstwę ochronną, która zapewnia większe osiągi i momentalny start silnika, nawet w najgorszych warunkach. Ponadto marki łączą wieloletnią wiedzę z technologią i jakościowymi składnikami. Dzięki temu otrzymujemy olej wspomagający oczyszczenie silnika i dodatkową ochronę. Dlatego jest tak ważne, żeby wymieniać regularnie olej, ale zawsze na najlepszej jakości.

Verified by MonsterInsights