18 gru, 11

Wyścig Mistrzów 2011 za nami

proautoAktualności, Sport

W sobotę 2011.11.17 odbył się wyścig Mistrzów Kierownicy pod hasłem „Lotto Wyścig Mistrzów: Rajdowcy vs. Wyścigowcy”. Na torze SILVER w Szczecinie startowali tacy zawodnicy jak Kajetan Kajetanowicz, Tomasz Kuchar, Grzegorz Grzyb, Leszek Kuzaj, Maurycy Kochański, Jakub Litwin, czy Maciej Marcinkiewicz i inny znani zawodnicy. Imprezę uświetnił pokazami 5-ty zawodnik świata w kartingach Karol Basz, który wchodząc w zakręty z prędkościami grubo powyżej 100 km/h wprawiał w zdumienie licznie zgromadzonych widzów.

Świetny pomysł Zbigniewa Szwagierczaka zrealizowany przez Jacka Nurzyńskiego i Remigiusza Drzazgę zmobilizował naszych mistrzów kierownicy. Wszyscy podeszli do imprezy bardzo poważnie co było widać na torze. Walka była bardzo zacięta, ale prowadzona fair. Zwyciężył Jakub Litwin ze Szczecina drugie miejsce zajął Maciej Steinhof, trzecie Grzegorz Grzyb, ponadto górą byli wyścigowcy, którzy pokonali rajdowców. Imprezę poza głównymi sponsorami wsparł Lotos w związku ze startem swoich zawodników. Kajto spisywał się świetnie i pechowo dopiero w ostatnim 12 biegu stracił 3 miejsce po pasjonującej walce z Maurycym Kochańskim. Wszyscy zawodnicy zwrócili uwagę na wysoki, europejski poziom toru SILVER i już zapowiedzieli swoją obecność w przyszłym roku. Wielka szkoda, że w ostatniej chwili nie dojechali Michał Kościuszko i Wojtek Chuchała. Wówczas siła Lotosa byłaby jeszcze większa.